O Snowhurce a 7 Dwarves

Bylo jednou jedno králoství a v něm žila zlá královna. Ta měla nevlastní dceru Snowhurku. Ano skutečně a naprosto přesně se nepleteš, naše Snowhurka je tak nějak podobná té staré dobré Sněhurce.

Tak abych navázal kde jsem přestal. Královna nejen že byla zlá, ale byla i ošklivá a co je nejhorší, byla to čarodějnice. Od chvíle kdy zemřel král, dávala tahle potvora naší milé Snowhurce najevo, jak strašně jí nemá ráda a že se s ní nebude dělit o vládu nad králostvím.

Každý večer si královna zalezla do kamrlíku, kde měla Hi-Tech kouzlné zrcadlo a provedla kouzelný soustisk kláves. Asi takto ?Zrcadlo + kdo + je + na + světě + nekrásnější + povídej + a + nekecej? ježíš, to jsem nějak překombinoval. Ta královna by musela být jako chobotnice, ale co já vím možná by to dala i bez chapadel.

A zrcadlo jí vždy odpovědělo ?Vy královosti, vy příšernosti, vy jste ta nekrásnější a nad vás není.

V den Snowhurčiných osmnáctých narozenin, které jí samozřejmě pokazila jak jen mohla, si opět zalezla do kamrlíku a stiskla tu kouzelnou klávesovou zkratku. V zrcadle zapraskalo, zapískalo, zavrčelo a nakonec se celé zrcadlo rozchechtalo. ?Prej kdo je na světě nejkrásnější?? ?No tak ty určitě ne.?, hurónský smích a po něm výčet těch nejkrásnějších lidí na celém světě, ale co bylo nejhorší, na prvním místě byla Snowhurka.

Královna vzteky zrudla, zezelenala a na závěr i zfialověla. A když už si myslela že to je její poslední chvilka, opět popadla dech a milé zrcadlo rozsekala na malé kousíčky. By mě fakt zajímalo, kde sežene nové zrcadlo, když na novou komunikační pomůcku má nárok až za sto let.

No nicméně, když už byla v ráži vyhnala Snowhurku, pryč ze zámku a pevně doufala že ta zahyne v lese.

Snouwhurka plakala a chviličku si opravdu nevěděla rady, ale po chvíli si vzpomněla na svá dětská léta, kdy byla členkou pionýra, následně, junáka a skauta a spoustu jiných organizací. Co jí snad chybělo bylo Bratrstvo kočičí pracky, tam už se díky plnému stavu nedostala.

Sedla si tedy na pařez a začala přemýšlet co by asi tak dělalí její instruktoři. Náhle jí v hlavě probleskla myšlenka. Padla na kolena, čumák zapíchla až pomalu do hlíny a začala čmuchat. Po chvíli, když už měla plnej čumák mravenců, listí, jehličí a bůh ví čeho ještě, se postavila opět na nohy a se spoustou nadávek si řekla že tudy cesta nevede. Chvíli jen tak přešlapovala a poté po vzoru rudých bratrů čejenů, začala hledat stopy v trávě.

Co si asi tak vystopovala, co myslíš milé dítě? Že by mamuta, medvěda grizlyho, nebo snad stádo buvolů? Hmmmmm, ani jedno, ani druhé. Narazila na chaloupku uprostřed lesa. V té chaloupce žili byli trpaslíci, v dnešní době se jim říká dwarf. Ty na tu holku chvíli koukali jak svatá dala neví komu, ale vzápětí se s ní skamarádili a přijali jí mezi sebe. Jakmile jim Snowhurka vypověděla celej svůj příběh, tak se trpaslíci zamysleli a po chviličce, kdy už si Snowhurka začala myslet, že jim ty malé hlavičky celé shoří, to se jim z nich tak kouřilo, povídá ten nejstarší. To bude v pohodě, jasně to bude Ok, jen si dej bacha, ta stará rakev ze zámku ti stejně nedá pokoj, jakmile se dozví že jsi přežila.

Snowhurka se posadila a začala potichounku štkát. ?A na co si mám dávat pozor, jak poznám že po mě zase jde??

Ten nejstarší povídá, ?No v pohádce to zkoušela přes otrávené jablko, ale vzhledem k tomu že za otravu může dostat až 15 let natvrdo, jablkem na tebe nepůjde.? Ať se snažili jak se snažili, na nic kloudného stejně nepřišli. A tak to nechali být.

Uplynulo několik měsíců, násleně i pár let a nakonec i těch sto let a královna si pořídila na státní útraty nové zrcadlo. Rozbalila jej a hned zapnula, no a samozřejmě vyťukala klávesovou zkratku.

Tohle zrcadlo se nechechtalo, ale okamžitě vychrlilo. Na tomto světě díky dermacolu,oriflame a častým návštěvám KFC a McDonalds je nejkrásnější Snowhurka.

V průběhu dvou set let se již podruhé o čarodějnici pokusil infarkt, ale jak už to tak bývá ti zlí mají tuhej kořen, a tak to zase rozdejchala a začala vymejšlet plán jak se zbavit Snowhurky. Vzala z košiku to největší jablko a vpíchla do něj ten nejjedovatější jed. Ten byl tak jedovatej, že i to jablko zmodralo.

Královna se nalíčila, hihihihi to je ale kravina. Za těch sto let, se z ní stala opravdu čarodějnice, že měla problém poznat sama sebe. Takže oprava. Bez líčení popadla to jablko, které mezitím změnilo barvu na fialovou a vydala se podle souřadnic které jí podalo zrcadlo na cestu k Snowhurce.

Snowhurka právě čučela z okna chaloupky, když kde se vzala tu se vzala stojí před ní babice a podávájí jablko kriticky žluté barvy. Naše hlavní hrdinka se na něj dívá a v hlavě jí jede ?Tu předchozí, jak ona se to jmenovala, hmmmm, no to je jedno, taky otrávili jablkem.?, ale když už se chystala říci že si to krásné purpurové jablko nevezme, probleskla jí hlavou námitka. ?Nebuď hloupá, takové krásné jablko, co každou chvíli mění barvu a navíc nikdo nemůže bejt tak blbej, aby provedl dvakrát stejnou otravovačku.

A tak si jablko od čarodějnice vzala, ani nepoděkovala a hned se do něj zakousla. Královna si před ní sedla na lavičku a s úsměvem jí pozorovala. Jenžee, ten úsměv jí asi tak po pěti minutách z ksichtu zmizel, jelikož Snowhurka jablko zďobla i se šťopkou, olízla si prsty a v klidu zalezla do chaloupky.

Abych ti to milé dítě vysvětlil. Ona ta naše Snowhurka za celej svůj život do sebe naprala takovou spoustu jedů, jako třeba přepálenej omastek, že jí takové otrávené jablko abslolutně nemohlo rozhodit.

A co se stalo s královnou? To je opravdu jednoduché. Když zjistila, že jí plán nevyšel a že by snad měla vymejšlet něco dalšího, tak to jí tak rozčílilo, že jí to srdce opravdu puklo. No a je klid.

Ti starší, kteří četli pohádku o Sněhurce, budou teď namítat ?A co princ? Kde je nějakej ten princ, co zachránil Sněhurku?? Tak i na tuhle otázku znám odpověď. Každá alespoň trošičku rozumná princeznaa, by vám řekla, vy frfňalové, že princové jsou na draka.

Nejdřív by musela být svatba, ani nebudu vypočítavat kolik by to stálo peněz. Chviličku by to manželství snad i šlapalo, ale nakonec by přišel rozvod a s tím i neustálé tahanice o majetek. Dejte pokoj, takhle je to lepší.

Zazvonil zvoneček Snowhurka, má klídeček.