Právě je: 19.06.2024 10:45:56

Přemohl jsem krokodýla,
přepral velrybu,
medvědovi vyprášil kožich a lvovi dal přes hubu.
Jsem zlý!
Včera jsem spoutal blesk a zatknul hrom, zabil skálu a zranil kámen.
Jsem tak strašný,
že i lékům se ze mě dělá špatně!"

MUHAMMAD ALI světový šampion těžké váhy a vítěz olympijských her 1960.

Zdendulíkova síň slávy

Deset nejlepších boxérů své doby
Deset nejlepších boxérů součastnosti
Nejslavnější výroky, nejslavnějších boxérů
Pět Ne Muhammada Aliho
Tréningová strategie Evandera Holyfielda

Proč jsem začal s boxem?

Nóóó, je to rychlejší než šachy, a taky větší vzrůšo.

Tak ale teď konec legrace. Boxovat jsem chtěl vždy, ale jak už to tak bývá a každý z vás to určitě zná. Našel jsem si vždycky nějakou tu výmluvu. Třeba jako, vždyť nevím kde jsou nějaké ty tělocvičny, teď nemám moc času, ale hlavně jéééé to bude stát peněz. Výsledek? K boxu jsem se dostal až když jsem začal přicházet o zrak.

Přes jednu milou a obětavou pracovnici Varského Tyfloservisu Paní Alexandru Šporovou, jsem se seznámil s majitelem tělocvičny "Karate Klub Karlovy Vary" poblíž Tyfloservisu, panem Rudolfem Stránským. Ten tedy ze začátku na nás koukal, jak z jara a nedokázal si představit jak by se to dalo zařídit. Vždyť box je plně a to opravdu plně kontaktní sport. Nicméně, neodpálkoval nás frází jako "To nejde, musel by vidět", ale zakousl se a pustil se do mého tréningu. Jako majitel a trenér již pokročilých boxérů má i jiné povinnosti, a neměl by na mě dostatek času, proto mě přihrál jinému borci, panu Emilovi Gaspárovi. Ten se svými povzbuzovacími technikami, jako například: "Koukej makat, máš figuru jako krocan po obrně." dokáže z člověka vyždímat i tu poslední kapku potu.

Do KKKV docházím již dva roky, pravidelně. Mohu se pochlubit, že jsem zde našel partu opravdu bezvadných lidí, kde si nikdo na nic nehraje a boxuje tu skladník vedle doktora. V přívalu potu a opravdu tvrdých ran jsou si tam všichni rovni. Na začátku jsem měl trošičku strach, jestli zapadnu, ale tahle parta neskazí žádnou legraci a tak mě přijali mezi sebe a jako svého. Dokonce, jsou slyšet i takové názory, "Zdendo ty jsi tady pro každého vzorem a máš tady neuvěřitelný obdiv".

Jsem mezi těmi pytli rád. Samozřejmě, pořád je co zlepšovat, ale to můžete sami posoudit na videích která na této stránce najdete. Na závěr bych ještě jednou rád poděkoval paní Šporové, za to že mě přivedla do této společnosti a Rudovi s celým týmem za to že mě přijali a že mě zařadili mezi sebe. Vám všem co největší díky.

StínováníStínování
Bosohlavyj Zdenjok VS Klaxson MstislavsonBosohlavyj Zdenjok VS Klaxson Mstislavson
Sparing se SabinouSparing se Sabinou
Sparing s HonzouSparing s Honzou
Sparing se SlávkemSparing se Slávkem
Tréning na hrušceTréning na hrušce
Práce na pytliPráce na pytli
Práce na lapáchPráce na lapách
Sparing první koloSparing první kolo
Sparing druhé koloSparing druhé kolo
Práce na figuríněPráce na figuríně
Práce na hrušcePráce na hrušce

Kontakt


Všechny dotazy, mi prosím odpalte na můj mail, dolezal.zdenek@me.com
Sdílej na Facebooku Sdílej na Twitteru